Пам'ять героїв Крут вшанували у Чернівцях

29 січня 2012 року виповнилася 94-та річниця битви під Крутами, у якій 300 українських юнаків протистояли 4-тисячній більшовицькій орді. За ініціативи Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» на Буковині відбулися низка заходів з вшанування пам’яті героїв Крут.

У неділю, 29 січня на Центральній площі Чернівців відбулася інформаційна акція «Пам’ятай героїв». Під час акції з намету ВО «Свобода» розповсюджувалися листівки з інформацією про бій під станцією Крути. «Ми розпочали інформаційну акцію дещо із запізненням через технічні проблеми, однак вже протягом години було роздано усі листівки», — зазначив координатор акції Олег Дяконюк.

Згодом, о 13.00 розпочався мітинг, участь у якому взяли, окрім ВО «Свобода», ще кілька політичних сил, котрі входять до буковинського Комітету опору диктатурі. Мітинг розпочався з виконання державного славня та молитви за душі загиблих під Крутами юнаків. Панахиду відправив священик Української православної церкви Київського Патріархату отець Георгій.

«Історія має властивість повторюватися. 1918 року керівництво УНР протиставило професійному більшовицькому військові лише 300 українських юнаків. Хочу сподіватися, що цей урок історії не минув марно. Ті, хто загинув під Крутами, своєю смертю вибороли славу героїв. Ми повинні їх пам’ятати, ми зобов’язані не повторити уроку історії, який мав своїм наслідком загибель цвіту нації», — наголосив у своєму виступі Олег Дяконюк.

Крім того, у селі Самушин Заставнівського району, де похований учасник бою під Крутами Кристантій Спринжинат, побували депутат Чернівецької обласної ради від ВО «Свобода» Степан Спіжавка зі своїми помічниками. Свободівці поклали вінок до пам’ятного хреста борцям за волю України та поспілкувалися із мешканцями села.
Фоторепортаж на Вчасно Чернівці

1 коментар

Анатолій Кримський
Ніде не можу знайти національнимй склад крутівців.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте